Hoş Geldiniz!

Son Haberler

Sevgili son sınıf öğrencilerimiz,

Geçen sene olduğu gibi bu sene de akademik yılın sonunda bir ödül töreni düzenleyerek mezun olan öğrencilerimizin çeşitli kategorilerdeki başarılarını ödüllendireceğiz. Ödül kategorileri ve başvuru şartlarının detayları buradadır.

2017 mezunlarımızdan İbrahim Kurban Özaslan, Kübra Keskin, Bilal Taşdelen, Abdullah Ömer Arol ve Furkan Özkalay'ın 3. Bilkent Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri kapsamında, Doç. Dr. Sinan Gezici danışmanlığında hazırladıkları proje, Kıbrıs'ta düzenlenen IEEE 2017 Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışması ve Sergisi'nde birincilik ödülü kazanmıştır.

"IHA'dan Alınan Kamera Görüntüsü ve IMU kullanılarak Hedef Konumunun Tespiti" adlı proje, Aselsan işbirliği ve TÜBİTAK desteğiyle hazırlanmıştır. Projenin tanıtım videosuna buradan ulaşılabilir.Prof. Ayhan Altıntaş danışmanlığındaki doktora öğrencimiz Polat Göktaş, elektromanyetik alanındaki çalışmalarını teşvik etmesi amacıyla 2017-2018 Akademik Yılı IEEE Antennas and Propagation Society (AP-S) Doktora Araştırma ödülüne hak kazandı.


IEEE Antennas and Propagation Society (AP-S), elektromanyetik alanında araştırma yapan öğrencileri desteklemek amacıyla her yıl en fazla on öğrenciye doktora bursu vermektedir.

2017 Yaz dönemi final programına buradan ulaşabilirsiniz.

Bölümümüz tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri Fuarı, 5 Haziran'da Mithat Çoruh Amfi'de gerçekleşecektir. Bu etkinliğe sanayiden ve akademiden katılımcılar, tüm fakülte üyeleri ve aileleriyle birlikte öğrenciler davetlidir.

Etkinliğin canlı yayınına buradan ulaşılabilir.

Etkinlikler

Yararlı Bağlantılar