Son Haberler

Bölümümüz ve IEEE Bilkent Öğrenci Kolu tarafından organize edilen 29. IEEE Lisansüstü Araştırma Konferansı, 6 Nisan tarihinde gerçekleşti. Bu seneki konferansın içeriğinde 96 sözlü sunum, 68 poster sunumu ve 3 demo sunumu yer aldı. Konferansın sonunda bir resepsiyon ve ödül töreni düzenlendi. En iyi sunumları yapan araştırmacılar bölümümüz tarafından ödüllendirildi. Bu kapsamda dört "en iyi sözlü sunum" ve iki "en iyi poster sunumu" ödülü verildi.

Etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.


  • Sinyal İşleme alanında en iyi sözlü sunum: Online Learning with LSTM Neural Networks konulu araştırma çalışmasıyla Tolga Ergen.
  • Biyomedikal alanında en iyi sözlü sunum: MR image synthesis with generative adversarial networks konulu araştırma çalışmasıyla Salman Ul Hassan Dar.
  • İletişim / Kontrol / Robotik / Ağ alanlarında en iyi sözlü sunum: Stabilization of nonlinear time varying systems with intermittent loss of information: A switched system based approach konulu araştırma çalışmasıyla Saeed Ahmed.
  • Elektronik / Elektromanyetik / Nanoteknoloji / Fotonik alanlarında en iyi sözlü sunum:Luminescent Solar Concentrators Made of Copper-Doped Near-Unity Emitting Colloidal Quantum Wells konulu araştırma çalışmasıyla Kıvanç Güngör.
  • En iyi poster sunumu: Measuring Interpretability of Word Embeddings konulu araştırma çalışmasıyla Lütfi Kerem Şenel.
  • En iyi poster sunumu: Instant Decoupling of Coils in Simultaneous Transmission and Acquisition for MRI konulu araştırma çalışmasıyla Bilal Taşdelen.

EEE342 Feedback Control Systems dersi laboratuvar çalışmalarında kullanılmak amacıyla bölümümüzde tasarlanan ve geliştirilen deney kitlerinin kontrol teorisi öğretimi konusunda yaptığı katkılar International Federation of Automatic Control (IFAC) World Congress 2017 konferasında bir bildiri ve Computer Applications in Engineering Education (CAEE) dergisinde bir makale olarak yayınlanmıştır.

CAEE Makalesi: A low‐cost feedback control systems laboratory setup via Arduino–Simulink interfaceLink: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/cae.21917

IFAC World Congress 2017 Bildirisi: A Low-cost Laboratory Experiment Setup for Frequency Domain Analysis for a Feedback Control Systems CourseLink: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2405896317332305?via%3Dihub


Lisansüstü erken başvuruları 9 Nisan 2018 tarihine kadar online başvuru sistemi üzerinden yapılabilir.

Bölümümüzü yakından tanımak ve lisansüstü araştırmalarımız hakkında bilgi almak için için 6 Nisan 2018 Cuma günü düzenleyeceğimiz Graduate Research Conference 2018 etkinliğimize davetlisiniz. Konferans programına buradan ulaşabilirsiniz.

Graduate Research Conference 2017
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hitay Özbay, yaptığı değerli çalışmalardan dolayı Elektrik Elektronik Mühendisleri Enstitüsü tarafından IEEE Fellow ilan edildi. Dünyanın en büyük tekno-profesyonel topluluğu olarak kabul edilen Elektrik Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) 160’ın üzerinde ülkede 423.000’den fazla üyeye sahiptir. "IEEE Fellow" ünvanı kuruluşun en yüksek itibarıdır  ve mühendislik, bilim ve teknolojinin ilerlemesine veya uygulamasına önemli ölçüde katkıda bulunan sınırlı sayıda IEEE Kıdemli üyesine verilmektedir.


Öğretim üyelerimizden Prof. Ayhan Altıntaş, "URSI (Union of Radio Scientifique Internationale) fellow" unvanını almıştır.

Etkinlikler

Yararlı Bağlantılar